Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Türkiye'ye nasıl ulaşılır? Rus yolcuların yeni aktarma merkezi Minsk

Rusya'dan Türkiye'ye tatile gitmek, ya da Avrupa'dan Rusya'ya "memlekete" dönmek... Uçuşların büyük ölçüde durduğu şu günlerde Rus pasaportlu yolcular için gözde adres Belarus . üzerinden Uluslararası havayolu trafiğinin henüz tam anlamıyla açılmaması nedeniyle Belarus'un başkenti Minsk'teki havaalanı doğal bir aktarma durağına, "hub"a dönüştü.
 
İnternette pek çok Rus, kendi özel denetimini anlatarak Türkiye'ye nasıl ulaştığını yazıyor. Minsk üzerinden Türkiye'ye uçanlar çoğunlukta. Kimileri Minsk'ten, kimileri Belgrad üzerinden, kimileri de karayolu ile Türkiye'ye ulaşmanın yolunu arıyor.
 
Konuyu haberleştiren Business FM portalı da, örneğin Londra'dan acilen Moskova'ya gitmek isteyen bir Rusya vatandaşının önünde iki seçenek olduğunu yazıyor. Buna göre, ilk seçenek 21 bin ruble (2 bin TL) bilet parası ödeyerek 20 saatlik aktarmalı uçuşla Moldova'nın başkent Kişinyov üzerinden Moskova'ya ulaşmak. 

Daha kolay bir diğer seçenek ise 36 bin ruble (3 bin 400 TL) bilet parası ödeyerek Londra'dan doğrudan Minsk'e uçmak ve Belarus'un başkentinden otomobille Moskova'ya gitmek.

Gazete Belarus-Rusya sınırının da resmi olarak kapalı olduğunu, ancak "bireysel girişimcilerin" bir transfer şeması ile sorunu aştığını yazıyor. Bu şemaya göre, bütün indirme ve bindirmeler iki ülke arasındaki tarafsız bölgede gerçekleştiriliyor.

Otomobille Minsk'ten Moskova'ya seyahat etmenin bedeli ise 17 ile 20 bin ruble arasında. Yol sekiz-dokuz saat sürüyor.

Gazete "Minsk şemasının" ülke dışına çıkmak isteyen Rusya vatandaşları tarafından da kullanıldığına dikkat çekti. Buna göre, Minsk'ten Türkiye, Karadağ (Montenegro) ve Arnavutluk gibi Akdeniz ülkelerine uçmak için şehirde charter seferi hazırlıkları yapılıyor.

1 Temmuzdan itibaren Minsk'ten uçulabilecek bazı şehirler Roma, Paris, Londra, Amsterdam, Prag, Frankfurt, Barselona, Brüksel ve Stockholm.

2.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi