Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da yıl sonu primi zorda

Rusya'da çalışanlar yıl sonu primlerini beklemeye başladı. Yapılan bir araştırma ise çalışanların en az yarısının heveslerinin kursağında kalacağına işaret ediyor. İnsan kaynakları portalı Rabota.ru'nun anketine katılan işverenlerin yüzde 51'i bu yıl prim vermeyi düşünmediklerini söyledi. 

İşverenlerin yanı sıra, insan kaynakları direktörlerinin ve ajans temsilcilerinin de katıldığı ankette, katılımcıların yüzde 30'u, sadece belirli kategorilerdeki çalışanlara prim vermeyi planladıklarını belirtti. İstisnasız tüm çalışanlara prim verileceğini bildirenlerin oranı ise yüzde 19.

Öte yandan, anketin çalışanlarla gerçekleştirilen bölümünde, bu yıl prim alamayacağını düşünenlerin oranı yüzde 48 çıktı. Rabota.ru yetkilisi Aleksandr Veterkov, Rus şirketlerinin masrafları optimize etmeye çalıştığına dikkat çekerek, şirketlerin sadece en etkin çalışanları ve en değerli kadroları ödüllendirme eğiliminde olduğunu söylüyor.

Portalın geçtiğimiz yıl düzenlediği benzer bir ankete, çalışanlara yılbaşı primi vermeyi planlamadığını söyleyen işverenlerin oranı yüzde 58 olarak yansımıştı. 

23.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi