Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da isyan: "Kara parayla bu kadar mücadele etmeyin, ekonomiye zarar!"

Rusya’da devletin kara para aklamaya karşı hayata geçirdiği önlemlerin, “ekonominin işleyişini aksattığı” gerekçesiyle hafifletilmesi teklif ediliyor. RBK’nın haberine göre, bankalar, sigorta şirketleri, emeklilik fonları ve ödeme sistemi şirketleri, kara para aklamayı önlemeye yönelik uygulanan kriterlerin ve kuralların “miadını doldurduğunu” savunarak, bu uygulamaların kaldırılması talebiyle Merkez Bankası’na başvurdu.

Habere göre, Merkez Bankası, bu kapsamda 27 kriteri iptal etmeyi planlıyor.

Örneğin, yabancı müşterilerden artık Rusya’da yasal bulunma iznine sahip olduklarına dair belge talep edilmemesi, para transferlerinde hak sahibi alıcı gösterme zorunluluğu olmayan işlem tutarının düşürülmesi ve sigorta şirketleri ile yatırım danışmanlarına yönelik “kara parayla mücadele” yasasının uygulanmaması planlanıyor.

Rusya’da bankalar ve diğer mali kuruluşlar daha önce birçok kez “kara para aklama” yasasının zorluklarıyla ilgili şikayette bulunmuştu.

22.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi