Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Medvedev 'yabancıya saygı' istedi

“Rus ve yabancı yatırımcılara aynı derecede saygı duyulmalı, aynı imkanlar tanınmalı.” Bu açıklama dün önde gelen yabancı yatırımcılar Moskova'da buluşan Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev’den geldi. Medvedev, Rossia 24 kanalında katıldığı yayında, Rusya’da yabancı yatırımcılar için belirsizliklerin ortadan kaldırılmasının ve iş ikliminin düzeltilmesinin öneminin altını çizdi.

Yabancı yatırımcıları Rusya’da yatırım yapma konusunda ikna etmenin tek yolunun “öngörülebilir politikalar” izlemek olduğunu vurgulayan Medvedev, “Her şeyin ideal olduğunu söyleyemem. Herhalde bazı sorunlar var. Uzun vade için öngörülebilir şartlar oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Vergi mevzuatının istikrarlı oluşunun yabancı ve Rus yatırımlarcılar için garanti sunduğunu belirten Medvedev, “Yabancı yatırımcılar için daha elverişli iş iklimi oluşturmaya yönelik yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor” diye konuştu.

22.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi