Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da mevsimler karıştı: 'Eylül Temmuzdan sıcak geçebilir'

Son 100 yılın en soğuk yaz mevsiminden birini geride bırakan Moskova, Eylül ayına ise mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla başladı. Başkentte termometreler Eylülün ikinci haftasına girilirken 27 dereceyi gösteriyor.  Meteoroloji uzmanları yaz havasının en az bir hafta daha şehri terk etmeyeceğini bildiriyor. Şehirde hava sıcaklığı şu anda mevsim normallerinin 6-7 derece üzerinde.

Meteoroloji Merkezi'nden yapılan açıklamada Çarşamba ve Perşembe günleri (11-12 Eylül) sıcaklığın 25-26 derece arasında seyredeceği tahminine yer verildi. 13 Eylül Cuma günü sıcaklığın 24 dereceye inmesi, yer yer hafif yağmurların etkisini göstermesi bekleniyor. 

Hafta sonu ise (14-15 Eylül) sıcaklıklarda düşüş olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklığın Cumartesi-Pazar günleri 19-20 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Kısa süreli yağış olasılığı mevcut.

Ancak Pazartesiye kadar serinleyen havanın Salıdan itibaren Pastırma Yazıyla birlikte (Babye leto) yeniden ısınması bekleniyor. 22 Eylül günü sıcaklık 22 dereceye kadar yükselebilir.

Fobos Meteoroloji Merkezi de Eylül ayının genel olarak Temmuzdan daha sıcak geçeceğini bildiriyor.

11.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi