Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"Putin 2. cepheyi açtı"

The Wall Street Journal'da yayımlanan bir makalede, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin amacına ulaştı ve Batı'da bir enerji savaşını kışkırtarak ikinci cepheyi açtı" denildi.

Ünlü enerji analistleri Daniel Yergin ve Michael Stoppard tarafından kaleme alınan yazıda, "Sürekli yükselen gaz fiyatları Batı ülkelerindeki durumu olumsuz etkiliyor ve elitleri değiştiriyor. Hükümet değişikliklerini de tetikliyor" denildi.

Ukrayna savaşında ikinci bir cephe açıldı: Avrupa'da bir enerji savaşı başladı” denien makalede, "Putin en başından beri Ukrayna'da bir savaş başlatma hedefi gütmüyordu. Asıl amacı, Batı ülkelerinde zorluklara neden olacak ve tüm Avrupa ekonomisini sarsacak şekilde enerji fiyatlarında bir artışa neden olmaktı. Tüm bunların toplumsal kargaşaya yol açacağını ve seçmenlerin sonunda boşalan cüzdanlarına bakarak oy vereceğini düşünüyordu" görüşü dile getirildi. 

Ayrıca yazarlar "Rus liderin nihai amacının Avrupa'daki elitleri, nüfuzlu kişileri Rusya'nın Ukrayna'daki eylemlerini destekleyen ve Batı toplumunu bölenler cephesine çekmek olduğunu" öne sürdüler. Makaleye göre bu strateji şimdiden sonuçlarını gösterdi ve sağcı parti İtalya'nın iktidar koalisyonundan ayrıldı.

8.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi