Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Putin talimat verdi: Uzak Doğu'da 3. çocuğa 1 milyon ruble teşvik

Rusya’da Uzak Doğu bölgesindeki nüfus sorununu azaltmak için yeni devlet teşvikleri gündeme gelmeye devam ediyor. Başkan Putin, konut satın alan ya da inşa eden kişilere, üçüncü çocuğu dünyaya getirmeleri halinde 1 milyon ruble (yaklaşık 131 bin lira) devlet desteği verilmesi için çalışma başlatılması talimatı verdi.
 
Putin ayrıca Uzak Doğu bölgesinden indirimli uçuşlar için ek kaynak ayrılması teklifinin 1 Kasım tarihine kadar uygulamaya hazırlanmasını istedi.
 
Başbakan Yardımcısı Yuriy Trutnev, Sahalin’de üçüncü çocuğu dünyaya getiren ailelere 2014’ten bu yana devlet desteği sağlandığını, bu sayede doğum oranlarında büyük ölçüde artış olduğunu belirtti.
 
2017 başında yürürlüğe giren "Uzak Doğu Hektarı" yasası, isteyen her Rusya vatandaşına Uzak Doğu Federal Bölgesi topraklarında 1 hektarlık (10 bin m2) araziyi ücretsiz olarak edinme hakkı veriyor.
 
Uzak Doğu Hektarı adı verilen ipotek programı 2025 yılına kadar devam edecek. Ancak hükümet yetkilileri programın geçerlilik süresinin 2030'a uzatılabileceğini belirtiyor.
 
19.10.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi