Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusların en büyük dileği ne?

Rusların en büyük dileği sağlıklı olmak. Devlete bağlı kamuoyu yoklama kurumu VTsİOM'un anketine katılanların yüzde 10'u "hayattan en büyük dileklerinin" kendilerinin ve/veya akrabalarının sağlıklı olması olduğunu beyan ediyor. İkinci sırada yüzde 8'lik payla barınma koşullarını iyileştirmek var. 
 
Rusya vatandaşlarının yüzde 4'lük bir kesimi ise en büyük hayalleri olarak "seyahat etmeyi" telaffuz ediyor. Bir hayalinin olmadığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 12.
 
Ankette arzularını gerçekleştirmenin kişisel çabayla mümkün olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 49 olarak bulundu. Dileklerini gerçekleştirmelerinin bazı koşulların bir araya gelmesine ve başka insanlara bağlı olduğunu beyan edenlerin oranı ise yüzde 37.
 
Bir dileğin gerçek olması için en çok başvurulan yöntem ise "yeni yılda dilek dilemek". Katılımcıların yüzde 19'unun verdiği cevap bu yönde.
 
Katılımcılara Rusya'da son yıllarda popülerlik kazanan "dilek maratonu" (marafon jelaniy) gibi eğitimlere nasıl baktıkları da soruldu. Yüzde 63'lük bir kesim bu tür eğitimlerin varlığını ilk kez duyduklarını beyan ediyor. VTsİOM analistleri kadınların erkeklere kıyasla dilek maratonlarından daha fazla haberdar olduğuna dikkat çekiyor.
 
Bu eğitimlerin yararlı olduğuna inanmayanların oranı yüzde 61.
 
16.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi