Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Rus erkeklerin testosteronu düşük"

Rus erkeklerine dair bu acı tespit, yazar ve şair Anastasiya Kurlyandiya'nin Moskviç Mag dergisi için kaleme aldığı "Rus erkekleri neden bu kadar kızgın, sinirli, hasmane ve asık suratlı?" başlıklı yazıdan alınma. Kurlyandiya şöyle yazıyor:
 
"Rusya'da erkeklerin genel olarak testosteronu düşüktür, bunun da sebebi hem iklim, hem beslenme, hem kötü alkol, hem de birkaç savaşa ve sosyal probleme borçlu olduğumuz olumsuz seçilimdir. Endokrinologlar daha da ileri giderek hipogonadizmden, yani cinsiyet hormonlarının yetersizliğinden söz ederler. Metrekareye düşen iktidarsız sayısında ülkemiz dünya lideridir.
 
Dahası, Rusya erkek intiharlarında dünya lideridir, ki zaten intihar olmadan da bizde erkekler kadınlardan 15 yıl daha az yaşarlar. Bu yüzden pek çok kadın erken evlenmeye gayret eder, zira tam zamanında harekete geçmezse, bir de bakar ki çocuk yapacak kimse kalmamış, yaşıtları ya ölmüş, ya da iktidarsız olmuştur.
 
Erkeklik hormonlarının düşük olması, kas kütlesinin zayıflamasını ve aksi bir mizacı beraberinde getirir, doğa erkekten sürekli kendine olan güvenini yenilemesini ve hiç değilse bu şekilde düşen hormonlarını bir miktar yükseltmesini talep eder. Bu yüzden etrafta çok sayıda kızgın, sinirli, hasmane ve asık suratlı erkek bulunur.
 
Elbette büyük şehirlerde iş, taşradan ya da erkeklerin yaşam döngüsünün içmekten, karısını dövmekten ve ölmekten ibaret olduğu depresif bir köyden daha kolaydır. Ama Moskova'da tarifini verdiğim örneklere adım başı rastlanır."
 
(Kolaj: Moskviç Mag)
 
13.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi