Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Türkiye turları iptal oluyor…"

Rusya'daki tur operatörlerinin, yılbaşı sonrası Türkiye charter seferlerini büyük ölçüde iptal etmeye başladığı bildiriliyor. Turizm sektörünün yayın organlarından Tourprom’un haberine göre, Türkiye’de sıkılaşan koronavirüs önlemleri nedeniyle talepte sert düşüş yaşanması sonrası Rusya’dan turist akışı fiilen durma noktasına geldi. 
 
"Antalya kapalı" başıklı habere göre, tatil beldelerinde eğlence yerlerinin kapatılmaya başlaması ve diğer kısıtlamalar,  Rus turistleri şu aşamada Türkiye’den vazgeçmeye mecbur ediyor. 
 
Uzmanlar, pazarın önde gelen bazı şirketlerinin mart sonuna kadar seferleri durdurduğunu, bölgelerden yapılanlar başta olmak üzere pek çok charter uçak seferini iptal ettiğini belirtti. 
 
Sektör temsilcileri, Türkiye’nin koronavirüs salgınının derinleşmesi yüzünden sadece Rus turistleri değil, şu aşamada genel olarak yabancı turistleri ağırlamaya hevesli olmadığı düşüncesinde.  Ancak İstanbul, Kapadokya ve İzmir'e dar kapsamlı turların halen sürdüğü, talebin azalması nedeniyle bunların ne kadar süreceğinin de bilinmediği belirtiliyor.

Normalde yılbaşı sonrası Türkiye'ye talebin çok az olduğu dönem olmakla birlikte, alternatif destinasyonlara Rusya'dan uçuş izni olmadığı için turistler Türkiye'ye ilgi göstermeye devam ediyor.  

19.1.2021

 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi