Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Hayat mayısta normale dönecek"

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, koronavirüs aşısının kitlesel uygulamaya hazır olduğunu açıkladı. Sobyanin, mart ayına doğru isteyen herkese aşıyı temin edebilecek durumda olacaklarını ve mayıs ayı geldiğinde hayatın normale döneceğini söyledi.
 
Belediye başkanı, aşı olan Moskovalı emeklilerin şehir içinde istedikleri gibi seyahat etme hakkına kavuşacağını da sözlerine ekliyor. Buna göre, bu kişilerin indirimli yolculuk kartlarındaki blokaj, ilk doz aşıdan hemen sonra kaldırılacak.
 
Sobyanin ayrıca önümüzdeki on günün seyrine bağlı olarak, şehirdeki önlemleri gevşetme konusunu gözden geçireceklerini dile getirdi. 
 
Öte yandan bilim insanları hastalığı geçirenlerin aşıdan daha kuvvetli bir bağışıklığa sahip olduğuna dikkat çekiyor. Meçnikov Aşı Enstitüsü yöneticisi ve Bilim Akademisi üyesi, Vitali Zverev, papiloma enfeksiyonu hariç tüm viral rahatsızlıklarda, hastalığı geçirenlerin aşıya kıyasla daha uzun bir bağışıklığa sahip olduğunu söyledi.
 
Kimi uzmanlara göre, vatandaşlara "bağışıklık sertifikası" vermek için bağışıklığı ölçen bir sistem kurmak ve aşıdan ziyade buradan elde edilen sonuçları dikkate almak gerek.
 
16.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi