Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Taksi yüzde 50-70 zamlandı, bahanesi çok

Kommersant gazetesi, geride bıraktığımız 2020 yılında Rusya'da taksi ücretlerinin yüzde 50 ile 70 arasında değişen oranlarda artış gösterdiğini yazdı. Bank of America'nın Rusya'nın internet sektörü üzerine hazırladığı rapora dayandırılan haberde, Yandex.Taxi ve Sitimobil gibi önde gelen operatörlerin ücretleri sırasıyla yüzde 56 ve 68 oranında arttırdığı bilgisi yer alıyor.
 
Analistlerin bu sonuçlara, haftanın dört günü Moskova, St. Petersburg, Ufa, Samara, Voronej ve Yaroslavl gibi şehirlerde yapılan ücret ölçümleri sonucu vardığı öğrenildi.
 
Gazeteye konuşan Gett Rusya Genel Direktörü Anatoli Smorgonski, yeterli sayıda sürücü bulunmaması, yoğun trafik ve kötü hava koşulları nedeniyle taksi ücretlerinde artış yaşandığını söyledi.
 
Ekim 2019'da Türkrus.com'da da yayınladığımız bir haberde, taksi sektöründeki tekelleşmenin zamlarda artışa sebep olacağına değinilmişti. İşte o haberden satır başları:
 
RIAMO ajansına konuşan Finam analisti Aleksey Korenev, büyük oyuncuların pazardaki etkilerini arttırmasıyla birlikte küçük taksicilerin piyasadan silinmesinin gündeme gelebileceğini söyledi.
 
Küçük oyuncuları piyasa dışına itmeye aday en büyük işletmeci ise Yandex. Korenev, Yandex'in fiyatlarda damping uyguladığına dikkat çekerek, bu gidişle piyasada tutunabilen şirket sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceğini ileri sürüyor. Korenev ayrıca şu anda Moskova'da taksi ücretlerinin Avrupa başkentleri arasında en düşüğü olduğunu belirtiyor.
 
Ancak analistin öngörüsüne göre, piyasanın daha modern biçimler almasıyla birlikte fiyatların artması da kaçınılmaz.
 
16.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi