Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da kriz girişimci ruhu öldüremedi

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'nın analiz merkezi NAFİ ile gerçekleştirdiği çalışma, Rusya'da yaşanan zorlu kriz günlerine rağmen "girişimcilik hayallerinin" ölmediğini gösteriyor. Ancak bu yönde planı olanların bakış açısıyla, önlerinde "hem destek, hem de köstek faktörü"  olarak devlet duruyor.

İki kurumun ortak araştırmasına katılanların yüzde 29'u, kendilerini girişimcilikte denemek istediklerini beyan etti.
 
Buna karşın, önümüzdeki üç yıl içinde bu yönde somut bir adım atmaya hazır olanların oranı sadece yüzde 7.
 
Girişimcilik fikrine olumlu bakanların oranı, koronavirüs krizine rağmen yüzde 77'den 80'e yükselmiş durumda. Bakanlık yetkilileri, bu durumu devlet desteklerinin varlığıyla ilişkilendiriyor.
 
Ancak katılımcılar arasında devlet desteklerinin yetersiz olduğu görüşünü beyan edenler az değil. Yüzde 28'lik bir kesime göre, yeni bir işe başlamalarının önündeki en büyük engel desteklerin yetersiz oluşu.
 
En sık dile getirilen ikinci etken ise yüzde 19'luk payla sermaye yetersizliği. Üçüncü sırada yüzde 14 ile bürokratik engeller var.
 
Son olarak, kendini girişimcilikte denemek istediklerini söyleyenler arasında yaşı 30'un üzerinde olanların oranı yüzde 60 olarak belirlendi. 55 yaş üstünde bu oran yüzde 6'ya kadar düşüyor.
 
24.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi