Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'yı 'anormal' bir kış bekliyor

Koromavirüs günlerinde kaloriferlerin erkenden yanmaya başladığı Moskova'da sonbaharın "sıcak" günleri yaşanırken, meteoroloji uzmanları bu yıl Rusya'yı sıra dışı bir kış mevsiminin beklediğini duyurdu. Buna göre ekim ve mart ayları arasında hava sıcaklığı mevsim normallerinin bazen üstünde, bazen de altında seyredecek. Özellikle şubat ayının geçtiğimiz yıla kıyasla daha soğuk geçmesi bekleniyor.
 
Ekim ayında ülkenin Kuzey-Batı bölgelerinin yanı sıra Krasnoyarsk, Kemerovo ve İrkutsk gibi bölgelerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üstüne çıkacak. Buna karşın ülkenin Moskova'yı da içine alan orta kesimleri ekimi daha soğuk geçirecek.
 
Hava sıcaklığının ülke genelinde dalgalı seyrinin kasım, aralık ve ocak aylarında da devam etmesi bekleniyor.
 
Öte yandan, meteorologlar başkent Moskova'nın ekimin ilk haftasında da pastırma yazı yaşamaya devam edeceğini haber veriyor. Bununla birlikte yüksek basınç etkisi altında 29 Eylül Salı gecesi hafif yağış görülebilir.
 
Fakat diğer günler sıcaklığın 18 ile 20 derece arasında seyretmesi bekleniyor. Sıcaklık mevsim normallerinin 5-6 derece üstüne çıkarken yağış görülmesi beklenmiyor.
 
Meteoroloji Merkezi ayrıntılı ekim tahminini 30 Eylülde yayınlayacağını duyurdu.
 
29.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi