Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da temizlik işçisi kadının zaferi: İktidarın başkanına karşı seçildi

Marina Ugodskaya 35 yaşında bir temizlik işçisi... İki çocuğunu ekonomik sıkıntılar içinde okutan bir anne.  "Orada bir köy var uzakta" tanımına uyan, unutulmuş bir taşra kasabasında, uzun yıllardır görev yapan iktidar partisinden belediye başkanından yorulan halk, alternatif aday çıkmayınca, aynı belediyede işçi olarak çalışan onu zor da olsa ikna etti. Seçime soktu. Ve sonuçta küçük kasabanın sandığından, Marina Ugodskaya'yı da şaşırtan bir "seçim zaferi" çıktı.

Kostroma Vilayeti'ne bağlı Povalihino Beldesi'nde belediye başkanlığı seçimini iktidar partisine karşı seçime giren kadın aday "farklı" kazandı.

Rusya Sosyal Adalet İçin Emekliler Partisi'nin belde temsilciliği tarafından aday gösterilen 35 yaşındaki Ugodskaya'nın meslek lisesi mezunu olduğu öğrenildi. Ugodskaya'nın rakibi beldenin mevcut belediye başkanı Birleşik Rusya Partisi üyesi Nikolay Loktev'di.
 
Yüzde 37'lik katılımla gerçekleşen seçimlerde Loktev 48 oy alırken, Marina Ugodskaya 87 oy topladı.

Komsomolskaya Pravda gazetesine bir demeç veren Ugodskaya "sonuca kendisinin de şaşırdığını", henüz görevine başlamadığını ve belediye başkanlığı görevini devralana kadar temizlik işçisi olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi. Genç kadın, son 4 yıldır belediye binasında temizlikçi olarak çalıştığını dile getirdi. Kasabanın nüfusu 300 kişi.

Rusya'da "selskoye poseleniye" tabir edilen ve köy ölçeğindeki yerleşim yerlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan beldeler belediyeliklerle yönetiliyor.

27.9.2020


 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi