Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin’den 2’nci dalga uyarısı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, salgına karşı gereken dikkatin gösterilmemesi halinde ikinci koronavirüs dalgasıyla birlikte “alevlenme” riski olacağı uyarısında bulundu.

Putin, "Bu sorunu geri plana atamayız. Aksi takdirde, daha da alevlenir. Vatandaşlar için, ülke için ve ekonomimiz için bu çok zor bir sınav olur ”dedi.

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin henüz bitmediğini ve rahatlamak için erken olduğunu söyleyen Putin, özellikle risk gruplarında olanlara özel önem verilmesini istedi.

Rus lider, yeni kısıtlamalar yapılmasını arzu etmediğini de vurguladı. Putin, dünya çapında salgının yeniden artmasına işaret ederek ""Bazı ülkelerde ne yapıldığına bakın. Yine sert kısıtlamalar getiriyorlar. Oysa biz gerekli önlemleri zamanında aldığımız için daha iyi durumdayız" dedi.

Koronavirüs enfeksiyonu ile mücadele henüz tamamlanmadığını söyleyen Putin, testlerin arttırılması ve kamusal alanda maske kullanımın daha sıkı denetlenmesi çağrısında bulundu.

24.9.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi