Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da ikinci dalga için vade

Rusya'da koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçları üreten R-Farm'ın sahibi, milyarder işadamı Aleksey Repik, koronavirüs salgında ikinci dalganın Kasım sonu ya da Aralık başında zirve yapmasını beklediğini söyledi. Repik'in tahminine göre, yıl sonunda hastalığa yakalanan Rusya vatandaşlarının sayısı da 2 milyona yükselecek. Bu sayı şu anda 1,1 milyonun biraz üzerinde.

Aleksey Repik virüse yakalananların gerçek sayısının tespit edilen vakaların 2 ya da 3 kat üzerinde olduğunu düşünüyor.

Buna göre, Rusya'da virüsü kapanların sayısı günlük 10-15 bin arasında. Repik, ayrıca virüsün yayılma modelinin değiştiği görüşünde. Bu nedenle PCR tabir edilen testlerle hastalığı ilk iki-üç haftada tespit etmek mümkünken şimdi bu daha zor.

İlaç üreticisine göre, salgın riskinin zayıflaması için nüfusun üçte birlik bölümünün hastalığı geçirmesi ya da aşı olması gerek. Bu ise Rusya koşullarında 50 milyon insan demek. Bu sayının 70-75 milyona çıkması durumunda da yayılımın tamamen durması bekleniyor.

(Fotoğraf: Andrea Fasani)

22.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi