Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova'da vakalar neden arttı?

Moskova’da Covid-19 vakalarının yeniden yükselişe geçmesinin nedenleri neler? Belediyeye bağlı salgınla mücadele merkezi, başkentte test sayısındaki artışın, okulların açılmasının ve üst solunum yolu hastalıkları vakalarının yükselmesinin koronavirüs salgınının yayılımını hızlandırdığına dikkat çekti.


RBK’nın haberine göre, 15 Eylül Salı günü Moskova’da 730 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiği belirtilen açıklamada, günlük test sayısının 40 binden 60 bine çıkmasının ve testlerin daha kesin sonuçlar vermesinin bunda etkili olduğuna işaret edildi.

Okulların açılmasına bağlı olarak toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının artması, çalışanların birçoğunun yeniden ofislere dönmesi, iç turizmin canlanması ve mevsimsel olarak üst solunum yolu hastalıklarındaki artışın da Covid-19 vaka sayısının yükselmesine sebep olduğu belirtildi. 

Açıklamada, Moskova’da Covid-19’a yakalanan kişilerin yarısına yakınında hiçbir semptom gözlenmediği, son bir ayda ağır vakaların sayısının yüzde 13 azaldığı ve koronavirüs hastanelerinin doluluk oranının yüzde 40 olduğu bilgisi de paylaşıldı.

16.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi