Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova'da rehine krizi kansız bitti, saldırgan Instagram'dan paylaştı

VIDEO// Moskova'nın merkezinde bir banka soygunu girişimi ve rehine krizi kan dökülmeden sona erdi. Rus medyasına yansıyan ilk bilgiler, daha sonra polis tarafından farklı şekilde açıklandı.  Özel timler operasyon başlatarak bankaya girdi. Saldırgan "etkisiz hale getirildi". Ajanslar saldırganın sağ olarak ele geçirildiğini, operasyonda can kaybı olmadığını bildirdi.

1986 doğumlu Aleksey Barışnikov adlı saldırganın, olay sırasında bankada bulunan 27 yaşındaki Fedor Pimenov adlı müşteriye, rehine krizini Instagram hesabından canlı paylaşma izni verdiği anlaşıldı. Konuşmalar, şakalaşmalar ve fonda çalan müzikten, saldırganın muhtemelen "cinnet geçiren" bir genç olduğu anlaşılıyor. İçinde bomba olduğu iddia edilen sıtrt çantasından bir kukla çıktı.  24 dakikalık videoda saldırganın banka görevlisi bir rehine ile konuşmaları  yer alıyor:


 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ми

A post shared by Fеdos (@fedor_pimenov) on


Önceki gelişmeler:

Medyaya yansıyan bilgilere göre, Zyemliyanov Val semtinde Alfa-Bank şubesine giren ve adının "Fyodor" olduğu belirtilen bir kişi, banka çalışanları ve müşterilerden oluşan en az beş kişiyi rehin aldı. Son haberlerde, içeride sadece saldırgan ile bir müşterinin kaldığı belirtiliyor. Daha sonra son rehinenin de kurtarıldığı ve saldırganın yalnız kaldığı bildirildi.

Saldırganın bankaya yemek kuryesi kılığında girdiği ve sırtındaki çantada patlayıcı olduğunu söyleyerek içeridekileri tehdit ettiği bildirildi. Diğer bazı haberlerde ise saldırganın "Üzerimde bomba var, patlatırım" dediği söyleniyor. Polsin pazarlık yaptığı saldırganın, ekonomik krizde olduğunu söylediği kaydedildi.

Olay anından şubede dört personal ile bir müşterinin bulunduğu belirtiliyor.

Saldıranın, "Sizden hiç bir şey istemiyorum, sadece gerçeklerin peşindeyim" dediği iddia edildi.TASS ise, "Saldırgan bankadan yüklü miktarda para talep etti" haberini geçti. 

Kasada çalışan Alina T. adlı personelin, baskının ilk anlarında hemen polisi arayıp haber verdikten sonra, arkadaki güvenlik çıkışından dört müşteriyi çıkarmayı başardıpı da gelen haberler arasında. Saldırgan bir görevli ile içeride yalnız kaldı.

Bankanın etrafında güvenlik önlemleri arttırıldı. Özel harekat timi bankayı çembere aldı.

Son haberlerde, dört kişinin saldırganın elinden kurtulduğu, sadece bir rehine kaldığı belirtiliyor.

Polis, saldırganın taleplerini öğrenmek için temas kurmaya çalışıyor.Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi