Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da sık eldiven ve dezenfektan kullanımı egzama vakalarını arttırdı

Rusya'da salgınla birlikte antiseptik üreticilerinin sayısı 6 katına çıkarken, sürekli kullanılmaya başlanan bu ürünlerin yan etkileri de kendini göstermeye başladı. İzvestiya gazetesi, ekzema ve nörodermit ilaçlarına olan talebin yüzde 15 arttığını yazıyor. 

Uzmanlara göre, cilt rahatsızlıklarındaki artışın sebebi kalitesiz antiseptikler ve bilinçsiz kullanım. Egzama ve benzeri hastalıkları azdıran bir diğer unsur da eldiven kullanımı. Rusya'da bazı bölgelerde eldivensiz sokağa çıkmak yasak.

İzvestiya gazetesi, piyasada satılan antiseptiklerin çoğunda, Rospotrebnadzor'un tavsiyesinin aksine alkol bulunmadığına dikkat çekiyor. Bu da antiseptiklerin asıl amacını yerine getirememesine, yani virüsleri öldürmemesine sebep oluyor.

Gazetenin yazarları, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Rospotrebnazdor yetkilerine antiseptik üreticilerini denetleme planlarının olup olmadığını sorduklarını, ancak bir cevap alamadıklarını not ediyor. 

22.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi