Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

AB Rusya'ya yeni yaptırımlar hazırlıyor, Macar vetosu tehdidi

Avrupa Birliği (AB) Rusya’ya karşı yeni yaptırım paketini hayate geçirmeye hazırlanıyor. Financial Times, yaptırım paketinin petrol fiyatları, IT ve siber güvenlik alanlarında yeni sınırlamaları kapsayabileceğini yazdı. ABD yönetimi de dün, yakında yeni yaptırımlar açıklayacağnı duyurdu.
 
Almanya, AB şirketlerine Rusya'daki demir ve nadir toprak elementlerine finansman sağlamayı durdurma, ülkeden uranyum ithalatını ve Rusya'ya petrol arıtma için kullanılan özel kömür tedarikini yasaklama çağrısı yapıyor.
 
Business FM’in görüşlerini aldığı Avrupa-Atlantik İş Birliği Organizasyonu Başkanı Tatyana Parhalina, Macaristan’ın AB’nin Rusya karşıtı yeni yaptırım tekliflerinin bazılarını veto edebileceğine, diğer yandan AB’nin bu ülkeye 7,5 milyar euro’luk yeni yaptrıım paketinden dolayı Budapeşte’nin zor durumda olduğuna dikkat çekti.
 
Bloomberg’in haberine göre, Polonya, İrlanda ve Baltık ülkeleri tüm Rus bankalarının SWIFT’ten çıkarılması teklifinde bulundu. Gazprombank için de bu yasağın uygulanması isteniyor.
 
Sıvılaştırılmış doğal gazda ve Rusya ile nükleer iş birliğinde kısıtlamaya gidilmesi de teklif edilen yeni yaptrımlar arasında.
 
26.9.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi