Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'dan sermaye çıkışı pandemiden beri en yüksek seviyede

Belarus göçmen krizi, Donbass'taki gerginlik ve yeni koronavirüs varyantıyla ilgili kötümser haberler Rusya fon piyasasını kötü etkiledi. EPFR Global'ın verilerini haber yapan Finanz.ru portalı, 25 Kasım - 1 Aralık haftasında, yatırımcıların 160 milyon dolarlık Rus kağıdını elden çıkardığını yazdı.
 
Böylece son iki haftada Rusya'dan çıkan sermaye miktarı 370 milyon dolara ulaşarak pandeminin başlangıcından bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.
 
Haberde Moskova Borsası'nın kasım ayını yüzde 5,6'lık kayıpla kapattığına da değinildi. Bu oran borsanın bu yıl yaşadığı en büyük kayba karşılık geliyor.
 
Portala gelişmeleri yorumlayan Otkrıtiye İnvestitsii analisti Mihail Şulgin, Batı medyasının ABD gizli servislerine dayandırdığı haberlerde Rusya'nın Ukrayna'ya saldırı hazırlığında olduğu konusunu işlemesinin yatırımcıları ürküttüğünü söyledi.
 
Şulgin'e göre, omikron varyantının aşıya dirençli olduğu yönündeki haberlerden sonra petrol fiyatlarının inişe geçtiğini, bu durumun da Rusya fon piyasalarını olumsuz etkilediğini dile getirdi.
 
4.12.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi