Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Sputnik V'nin mucitleri: "Omicron aşısını geliştirmek 10 gün sürer"

Dünyanın ilk tescillenen Kovid-19 aşısı Sputnik V’yi geliştiren Gamaleya Araştırma Başkanı Gintsburg, koronavirüsün Omicron varyantına karşı aşı geliştirmenin en fazla 10 gün süreceğini açıkladı.
 
Gamaleya Araştırma Merkezi Başkanı Aleksandr Gintsburg, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünyada yayılmaya devam eden son varyantı Omicron’a karşı aşı geliştirme çalışmalarının en fazla 10 gün süreceğini, düzenleyici prosedürler içinse 45-50 günlük bir süre gerekeceğini ifade etti.
 
Rossiya 24 televizyonuna demeç veren Gintsburg, "Yeni aşının geliştirilmesi ile ilgili deneysel çalışma 10 günden fazla sürmez, diğer her şey ise yönetmelikler, yani lisans prosedürleri ve bu aşının güvenli ve immünojenik olduğuna dair kanıtlar ile ilgilidir" diye konuştu.
 
Yönetmelik prosedürlerinin genel olarak 2-2.5 ay sürdüğüne dikkat çeken Gintsburg, fakat olağanüstü durumlarda tüm bu prosedürlerin 45-50 gün içinde de tamamlanabileceğini vurguladı.
 
Gintsburg aynı zamanda, aşıyı değiştirme konusunun ancak yeni varyant hakkında daha fazla veri elde edildikten sonra düşünülebileceğini sözlerine ekledi. (Sputnik)
 
29.11.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi