Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Bodrum-Moskova uçağında sigarasını keyifle içti, "Hatırlamıyorum" deyip gitti

Aeroflot'un Bodrum-Moskova seferini yapan uçağında açıkça sigara içen ve uyarılara kulak asmayan bir kadın yolcu skandalı yaşandı. Uçak indikten sonra polise "Sigara içtiğimiz hatırlamıyorum, hastayım" diyen turizm şirkti müdürü kadın, serbest bırakıldı. 
 
Rusça sosyal medya sitelerinde paylaşılan bir videoda Rusyalı bir kadının uçakta sigara içtiği görülüyor. Bodrum-Moskova seferini yaptığı öğrenilen uçağın business class koltuğunda seyahat eden kadının ne diğer yolcuların, ne de görevlilerin uyarılarına aldırış etmediği bildirildi.
 
Gazeta.ru'nun haberine göre, uçak Moskova'ya indikten sonra pistte ilerlerken sigara yakan kadını uçaktan inişte polisler karşıladı. Ancak hakkında tutanak tutulup serbest bırakıldı. 
 
İzvetsiya gazetesine göre, 52 yaşındaki Irina Tammiruusu adlı yolcu, bu davranışını "bacak kırığından kaynaklanan ağrılı şoka" bağladı. Ayrıca "bilinci kapalı olduğu için sigara yakıp yakmadığını hatırlamadığını" söyledi.
 
Hasta olduğunu, sigara kokusunun "ağrıyı aldığını" söyleyen kadın, sadece iki kadeh şarap içtiğini, kendisini videoya çekenlere de "bir hastanın halinden anlamadıkları için teessüf ettiğini" söyledi.
 
Yolcunun Moskova'da bir turizm şirketinin genel müdürü olduğu bildirildi. 
 
Bazı ajanslar sigara içtiği için hakkında  soruşturma açılan kadına "yasaklı bölgede sigara içmek" suçundan 500 ila 1500 ruble arasında bir para cezası kesilebileceğini, ayrıca izin veren havayollarının 500 bin rubleye kadar cezaya çarptırılabileceğini yazdı. Ancak cezanın daha fazla olabileceği de belirtiliyor.
 
Çünkü ocak ayında yaşanan benzer bir olayda uçak tuvaletinde sigara içen bir Rus yolcuya 200 bin ruble (23 bin TL) para cezası kesilmişti.
 
 

4.8.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi