Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Müteşebbislik korkusu: Rusya'da yüzde 77'lik kitle kendi işini kurmaktan çekiniyor

"Müteşebbis ruh" Rusya'da filizlenemeiyor... Yapılan bir araştırma, Rusya’da kendi işini kurmaktan çekinen kişilerin sayısındaki artışa işaret ediyor. Amway Global Girişimcilik Raporuna göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 77’si girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaya çekiniyor. Dünya genelinde bu oran yüzde 69.

Rusya’da 2 bini aşkın kişi ile yapılan anketin sonuçlarına göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 50’si iflas etme korkusuyla kendi işini kurmaya çekiniyor. Anket katılımcılarının yüzde 22’si ekonomik kriz nedeniyle kendi işini kurmaya sıcak bakmadığını söyledi.

Anket katılımcılarının yüzde 19’u hukuki cezalara çarptırılmaktan, yüzde 15’i kendisi ve başka insanlar için sorumluluk almaktan çekindiğini belirtti. 

Opora Rossii adlı işadamı örgütünden yapılan değerlendirmede, “Ekonomideki depresif durumdan dolayı ülkede iş dünyasının geleceğini, yarın ne olacağını kestirmek güç. Krediler çok pahalandı ve herkes için erişilebilir değil. Yeni başlayan girişimciler yatırımlarını ne zaman geri döndürebileceğini bilmiyor. Ayrıca iş dünyası üzerindeki vergi baskısı artıyor” denildi.

2.2.2016

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi