Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da dairelerde plana aykırı tadilata 'baskın kontrol' başladı

Rusya Devlet Konut Denetim Kurumu, planlamaya aykırı tadilat ya da düzenleme yapılan evleri tespit etmek için baskınlar düzenliyor. Ülkede 2020 sonunda tüm konutların planlarını ve inşaat özelliklerini içeren ve "teknik pasaport" tabir edilen kayıtlar tek bir veri tabanında toplanmıştı.
 
Müfettişler komşuların şikayeti üzerine, teknik pasaporta aykırı ek inşaat ya da tadilat yapılan dairelere baskınlar düzenliyor. Plana aykırı kaldırılan duvarlar, uzatılan borular ve hatta sökülen mutfak kapısı için ev sahiplerine cezalar kesiliyor. Rusya'da içinde gaz ocağı bulunan bütün odaların kapısı olmak zorunda.
 
Müfettişler baskın düzenlemeyi planladıkları evlere iki kere posta ile bildirimde bulunuyor. Denetim günü kapı açılmazsa, mahkemeye başvuruda bulunup daireye bu kez icra memurları ile birlikte gidiliyor.
 
Plana aykırı düzenleme tespit edilen daire sahiplerinden daireyi teknik pasaporta uygun hale getirmeleri ve mahkeme masraflarını karşılamaları isteniyor.
 
22.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi