Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Oligark, oğlunu okuldan askere yolladı

16,8 milyar dolarlık servetiyle Forbes listesinde Rusya'nın en zengin 4. ismi olan işadamı Aleksey Mordaşov, ünivresite eğitiminde başarısız olan 'haylaz' oğlu Nikita'yı askere yolladı. RBC gazetesinin aileye yakın bir kaynağa dayandırdığı habere göre, olihgarkın oğlu Nikita Mordaşov geçtiğimiz yaz Rusya'nın en prestijli üniversitelerinden olan Moskova'daki Yüksek Ekonomi Okulu'ndan atılmıştı.

Genç Mordaşov'un atılmadan önce, London School of Economics ile ortal eğitim veren üniversitede Dünya Ekonomisi ve Dünya Siyaseti Fakültesi'nde eğitim almakta olduğu öğrenildi.

Fakülte sayfasında yer alan bilgilere göre Nikita Mordaşov sadece bir yıl devam ettiği eğitim boyunca 10 üzerinden ancak 2,6'lık ortalama tutturabildi.

Okulun yıllık ücreti yaklaşık 770 bin ruble (10 bin 400 dolar).
 
RBC'nın Şubat 2019'da yaptığı bir başka haberde baba Mordaşov'un sahip olduğu altın madenciliği şirketi Nordgold'un yüzde 65'lik hisselerini oğulları Nikita ve Kirill'e devretmeye hazırlandığına değinilmişti.

Baba Mordaşov, çocuklarının önce hayat tecrübesi kazandıktan sonra kendi şirketinde yönetime geçebileceklerini söylemişti. 

 
13.1.2021


 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi