Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
SPOR

Doping cezası yüzünden Rus takımına otelde bile bayrak ve marş yasağı!

Doping kontrollerinde manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle uluslararası oyunlardan men edilen Rusya’nın, Hentbol Erkekler Dünya Şampiyonası’nda ulusal marş yerine farklı bir melodiyi seslendirmesi kararlaştırdı. 

Rusya Hentbol Erkek Milli Takımı oyuncularının dünya şampiyonasında ulusal marş yerine, Olimpiyat Komitesi tarafından onaylanacak bir besteyi seslendirecekleri açıklandı.
 
Rus medyasına bilgi veren Rusya Hentbol Federasyonu Genel Müdürü Lev Voronin, Rusya Olimpiyat Komitesi’nin hangi melodiyi onaylayacağının 12 Ocak’a  kadar belli olmasını beklediklerini söyledi.
 
Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) tarafından Rusya'nın uluslararası spor organizasyonlarından dört yıl men edilmesi kararlaştırılmıştı.
 
Daha sonra alınan kararla, Rusya'nın ceza süresi iki yıl kısaltılarak 16 Aralık 2022 tarihine çekilmişti. Rusya, bu tarihe kadar uluslararası spor organizasyonlarına ulusal bayrağını ve marşını kullanmadan katılabilecek. 

Mısır'da 14-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Hentbol Erkekler Dünya Şampiyonası'nda Rusya Milli Takımı'nın otelinde de Rusya bayrağına yer verilmesinin yasak olduğu açıklandı. 
 
11.1.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi