Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da koronadan ölümler eylülden ekime yüzde 300 arttı

Moskova Belediyesi Sağlık Departmanı, ekim ayında koronavirüs nedeniyle kentte 2 bin 235 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yetkililer, böylece koronavirüs kaynaklı ölüm oranının eylül ayına kıyasla yüzde 300'ün üzerinde bir oranda arttığına dikkat çekiyor. Eylül ayında başkentte koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 543 olmuştu.
 
Açıklanan verilere göre, ekim ayında hayatını kaybettiği sırada koronavirüse yakalanmış bulunan insanların sayısı 3 bin 573. Ancak bu kişiler arasında ölüm nedeni doğrudan koronavirüs ile bağlantılı olanların sayısı 2 bin 235 olarak açıklanıyor.
 
Belediye Sağlık Departmanı, koronavirüsün temel ölüm sebebi olduğu durumlar dikkate alındığında şehirde ölüm oranının yüzde 2,13 olarak hesaplandığını belirtiyor. Diğer vakalar da dikkate alındığında ise bu oran yüzde 4,3'e yükseliyor.
 
Moskova'da ekim ayında hayatını kaybeden insan sayısı 13 bin 700. Yetkililer bu sayının geçtiğimiz yıl ölen insan sayısına göre 3 bin 200 kişi daha fazla olduğunu dile getiriyor.
 
28.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi