Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da online kaza bildirimi başladı: 15 dakikada tutanak kolaylığı

Rusya'da yıllardır bürokratk bir sorun olan trafik kazalarının bildiriminin artık internet üzerinden yapılması uygulaması ülke genelinde başladı. “Pomoşnik OSAGO” adlı mobil uygulama daha önce sadece Moskova, St.Petersburg, Moskova ve Leningrad illerinde uygulanıyordu.

Bir yıllık test rejiminin ardından tüm Rusya’da hayata geçirilen uygulama sayesinde, trafik kazaları hakkında 15 dakika içinde online olarak tutanak oluşturmak mümkün.
 
Uygulamadan yararlanmak için, kazaya karışan tüm tarafların devlet hizmetleri (gosuslugi) portalında hesabının bulunması gerekiyor.
 
Rusya Kara Yolu Kazaları Acil Servis Başkan Yardımcısı Gleb Vilenskiy, Busines FM’e yaptığı açıklamada, “Bu uygulamadan henüz çok az kişi yararlanıyor. Çünkü kimsenin aklına önceden uygulamayı yüklemek gelmiyor. Bir yılda kaza yapma ihtimali yüzde 10’dan azken birçok veriyi sisteme girmek istemiyorlar” dedi.
 
Araçları kaza yapan şirketler de uygulamadan yararlanabiiyor.
 
24.11.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi