Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
SPOR

Rusya'da Nurmagomedov tartışması: "Milli kahraman ilan edilsin mi?"

UFC Hafif Sıklet Şampiyonluğu için son unvan maçını da kazanan Dağıstan kökenli  Rusya vatandaşı Habib Nurmagomedov’a, ringlere veda etmesinin ardından “Rusya Kahramanı” nişanı verilmesi teklifi ülkede tartışma yarattı.

Duma milletvekili Gadcimurat Omarov, Başkan Putin'e Nurmagomedov’un ülkenin en üst düzey nişanı olan “Rusya Kahramanı” nişanı ile ödüllendirilmesini teklif etti.
 
Milletvekili ve eski Ağır Siklet Boks Şampiyonu Nikolay Valuyev, Nurmagomedov’un sportif başarısının ödüllendirilmesi gerektiği, ancak ünlü sporcunun “Rusya Kahramanı” olmadığını belirterek teklife karşı çıktı.
 
Bugün millevekili olan eski olimpiyat şampiyonu sürat patencisi Svetlana Jurova da fikre karşı çıkarak “Habib’e saygı duyuyorum ama onun için Dosluk Nişanı’nın yeterli olacağını düşünüyorum” dedi.
 
Rus karma dövüşçü Aleksandr Şlemenko ise “Benim için kahraman, kendini insanlar için feda eden kişidir. İtfayeciler, savaşa katılanlar, başkalarını kurtaranlar” ifadelerini kullandı.
 
Habib Nurmagomedov, 23 Ekim’de üst üste 29'uncu galibiyetini alarak bir rekora imza atmış ve ardından ringlere veda ettiğini açıklamıştı. Bu maçın ardından Putin de Nurmagomedov'u arayıp tebrik etmişti. 
 
6.11.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi