Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova Belediyesi telefonlardan yolcuların hareketini izleyecek

Moskova Belediyesi, toplu taşıma kullanan şehir sakinlerinin hareketlerini izlemek için 155 milyon ruble (2 milyon dolar) para harcayacak. 220 durağa yerleştirilecek özel cihazlar, yolcuların akıllı telefonlarının MAC adreslerini toplamak suretiyle hareketlerini izleyecek.
 
Trafik Düzenleme Merkezi (TsODD), sistemin toplu taşıma şartlarını iyileştirmekte kullanılacağını açıkladı. Sistem ayrıca, bu türden bilgelere erişim için belediyenin telefon operatörlerine bağımlılığını ortadan kaldırmayı hedefliyor.
 
TsODD yetkilileri, MAC adresinin paylaşılmasının, kişisel bilgilerin paylaşılması anlamına gelmediğine dikkat çekerek benzer teknolojilerin Singapur, Londra ve Berlin gibi şehirlerde de kullanıldığını hatırlatıyor.
 
MAC adresi, diğer cihazlarla bağlantı kurabilen her aygıtta eşsiz olarak bulunan fiziksel adres ya da donanım adresi olarak da isimlendirilen bir adres. Telefonlar 50 metrelik yarıçap içerisinde açık oldukları takdirde Bluetooth ve Wi-Fi donanımları üzerinden MAC adreslerini yayma özelliğine sahip. 
 
21.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi