Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskova'da 'taksi krizi' günleri

Taksilere olan talebin yeniden salgın öncesine döndüğü Moskova'da, karantina döneminde birçok şoförün iş bırakması nedeniyle taksi uygulamaları ihtiyacı karşılamakta zorlanıyor.

Taksi müşterilerinin uzun bekleme sürelerinden ve artan fiyatlardan şikayet ettiği belirtiliyor. Business FM’e konuşan bir dinleyici “Eskiden evden metroya kadar taksiyle 180 rubleye giderken, artık 300-350, hatta bazen 400 rubleye araç bulabiliyorum. Farklı uygulamaları kullanmama rağmen, bazen çok uzun süre taksi beklemem gerekiyor” dedi.
 
“Citymobil” adlı uygulamanın yetkilisi Polina Lomonosova ise taksi fiyatlarına etki eden birçok faktör olduğuna işaret ederek, “Trafik, hava şartları ve bulunduğunuz yerde taksilere olan anlık talep fiyatları etkiliyor. Aktif olarak sürücü arayışlarımız devam ediyor. Çünkü, şoförlerin bizim en önemli kaynağımız olduklarının farkındayız” diye konuştu.
 
“Vozrojdeniye” Taksi Şoförleri Sendikası Başkanı Andrey Kudinov, birçok şoförün karantina döneminde çalışmayı bıraktığını belirterek, “Bugün taksilere olan talep arzın çok üzerinde. Araçlar azalınca şoförler de azaldı ve fiyatlar doğal olarak arttı” dedi.
 
Taksi uygulama hizmeti sunan şirketlerin salgın nedeniyle araçlarda yeni hijyen önlemlerine gitmek zorunda kalmaları da taksi fiyatlarındaki artışın nedenleri arasında gösteriliyor.
 
16.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi