Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova-Kazan hızlı tren projesi durdu

Moskova ile Kazan arasında inşa edilmesi planlanan hızlı tren hattı projesinin yüksek maliyeti nedeniyle durdurulduğu açıklandı. RBK’nın haberine göre kendisi de Kazanlı olan, kısa süre önce Moskova Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden Başbakan Yardımcılığı makamına terfi eden Marat Husnullin, Moskova-Kazan hızlı tren hattı projesinden vazgeçilmediğini ama ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi.

Husnullin, diğer yandan Moskova ile Kazan arasında yeni bir otoyolu projesinin hayata geçirilmesi içinse çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Moskova ile Kazan arasında 800 kilometre uzunluğunda hızlı tren hattı inşa edilmesi konusu 2013 yılından bu yana gündemdeydi. Proje sayesinde iki kent arasında tren yolculuğunun süresinin 11,5 saatten 3,5 saate indirilmesinin planlandığı açıklanmıştı.

Projenin maliyeti ilk başta 1 trilyon ruble olarak açıklanmış, daha sonra 1,7 trilyon rubleye (22,9 milyar dolar) yükseltilmişti.

10.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi