Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da halkın yüzde 62'sinin fikri: "Ülkede ekonomik kriz var"

Rusya halkının yüzde 62'si ülkede bir ekonomik krizin hüküm sürdüğüne inanıyor. Kamuoyu Vakfı'nın (FOM) araştırmasına katılanların yüzde 24'ü ise bir kriz olduğuna inanmıyor. Vakfın Temmuz ayında gerçekleştirdiği benzer ankette bu oran yüzde 19 çıkmıştı.

Ülkede kriz olduğunu düşünenlerin yüzde 27'lik bir bölümü, bunu "yaşam standardı ve gelirlerindeki düşüşten" anladığını belirtiyor. Yüzde 24'e göre ise krizin ana belirtisi "enflasyon ve fiyat artışları". Yüzde 11, "işsizlikteki artışa", yüzde 3 "emeklilik yaşının yükseltilmesi ve sanayi üretimindeki zayıf büyümeye" bakarak ülkenin kriz içinde olduğu sonucuna varmış.

"Bir yıl sonra ne olmasını bekliyorsunuz?" sorusuna katılmcıların yüzde 24'ü "Hiçbir şeyin değişmeyeceği" cevabını veriyor. Yüzde 21'lik bir kesim ise krizin şiddetleneceği kanısında. Durumun daha iyiye gideceğine inananların oranı sadece yüzde 4. Yüzde 2'lik bir kesim ise krizin tamamen sona ereceğini düşünüyor.

20.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi