Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da ayda 75 bin ruble maaş

Rusya'da "orta sınıf olma ölçüsü" sayılan 75 bin rubleden, yani 1145 dolardan fazla maaş alan kişilerin sayısı belirlendi. Ria ajansı için yapılan araştırmaya göre, ülkede çalışanların yüzde 12'sinin maaşı bu rakamın üzerinde.

75 bin rubleden fazla maaş alanların oranının en yüksek olduğu sektörler madencilik, doğal gaz ve petrol, finans ve balıkçılık.

Bu sektörlerde oran yüzde 30'un üzerinde. Bilişim sektöründe 75 bin rubleden yüksek bir maaşla çalışanların oranı ise yüzde 27.

Madalyonun öteki yüzünde ise 15 bin rublenin altında bir maaşa talim edenler var (230 dolar, ya da 1280 TL).

Eğitim, turizm, tarım ve ormancılık gibi sektörlerde çalışanların yüzde 20'si, bu miktarda bir maaşla geçinmeye çalışıyor. 

Maaşların en düşük olduğu sektörleirn başında hafif sanayi geliyor. Bu sektörde 15 bin rubleden düşük maaş alanların oranı yüzde 30'un üzerinde.

Temmuz ayında yapılan bir başka araştırma 1 milyon rubleden yüksek maaş alan Rusyalıların sayısının 11 bin 287 olduğunu ortaya koymuştu. Aynı araştırmaya göre, çalışanların çoğunluğu (775 bin kişi) ayda 33 bin 900 ile 40 bin ruble arasında bir maaşla yaşıyor.

6.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi