Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Ruslar neden kendi işini kurmuyor?

Rusya’da kamuoyu araştırmaları, halkın büyük bölümünün hala kendi işini kurmaya soğuk baktığını gösteriyor. Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezinin (VTsİOM) son anketine göre, girişimci olmak isteyen Rusya vatandaşlarının oranı yüzde 29.

Kommersant gazetesinin aktardığı anket sonuçlarına göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 67’si ise kendi işini açma konusunda isteksiz.

Anket katılımcılarının yüzde 47'si ağır vergi yükünü, kendi işlerini kurmak istememelerinin başlıca gerekçesi olarak gösterdi.

Başlangıç sermayesinin olmaması (yüzde 35), iş dünyasında yolsuzlukların çok yaygın olması (yüzde 27), kredi faizlerinin yüksekliği (yüzde 24) ve ekonomik kriz (yüzde 22) de halka göre Rusya’da girişimciliğin gelişmesinin önündeki en önemli bariyerler.

Diğer yandan ekonomideki büyüme (yüzde 27), halkın gelirlerindeki artış (yüzde 28), alım gücünün artması (yüzde 29), vergilerin azalması (yüzde 33) ve devlet yardımları (yüzde 44) ise girişimci olmak isteyenleri bu konuda teşvik eden nedenler olarak sıralandı.

25.4.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi