Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Lavrov da 'evde' kaldı: " Sınırların ne zaman açılacağını bilmiyorum..."

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, belki de dünyanın en fazla seyahat eden isimlerinin başında geliyor. Tam 16 yıldır kesintisiz dışişleri bakanlığı yapan 70 yaşındaki Lavrov'un yılın kaç gününü evinde, yatağında geçirebildiği, yılda kaç kez dünyanın etrafında dönüşe denk gelen uçuşlar yaptığı Rusya basınında da sık sık ironik haberlere konu oluyordu. Koronavirüs salgını, ömrü yollarda, uçaklarda ve diplomatik seyahatlerde geçen Lavrov'u da Moskova'ya hapsetti.  

Üç ayda, biri Belarus'a diğeri Sırbistan'a sadece iki dış gezi yapabilen Lavrov'a, salgın nedeniyle verilen aranın ardından sınırların ne zaman açılacağı soruldu.

Russia Today’e (RT) konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, sınırların ne zaman açılacağı sorusuna “Bilmiyorum” yanıtını verdi.

Sputnik'in haberine göre Lavrov, “Aşamalı olarak normal hayata dönmeye başlıyoruz. Bu süreçte Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ), Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ), Rusya-ASEAN dışişleri bakanları ile olanlar da dahil olmak üzere 15’ten fazla video konferansı geride bıraktık” dedi.

Geçen hafta İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’le, bu hafta da Venezüella Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ile olmak üzere iki yüz yüze görüşme de yaptığını belirten Lavrov, üç aydır ilk kez yurtdışına çıkıp Sırbistan ve Belarus’a gittiğini de ekledi.

Lavrov, bu ziyaretlerin martta planlandığını da kaydetti.

29.6.32020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi