Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

PwC'den hasar raporu: Moskova'da inşaat sektöründe bu yıl ne olur?

“Salgının yol açtığı ekonomik kriz nedeniyle Moskova ve çevresinde önümüzdeki iki yılda 1,2 milyon metrekare ticari emlakın inşaatı tamamlanamayabilir.” Bu tahmin dünyaca ünlü danışmanlık şirketi PricewaterhouseCoopers'a (PwC) ait.

Moskova ve çevre ilçelerdeki ticari emlak projelerine dair beş yıllık tahminlere yer verilen raporda, “2020 yılında bitmesi gereken projeler, muhtemelen zamanında teslim edilecek. Bu sene Neva Towers (357 bin metrekare), Kvartal West (135 bin metrekare) ve Park Khumain (10 bin metrekare) gibi çok fonksiyonlu komplekslerin de açılması bekleniyor” tahmininde bulunuldu.

Ekonomideki olumsuz gidişat nedeniyle inşaat sektörünün faaliyetlerinde 2021-2022 döneminde gerileme bekleyen PwC uzmanları, daha önce 2023’ten önce tamamlanması planlanan 1,8-1,9 milyon metrekarelik projelerin inşasının erteleneceği öngörüldü. 

PwC raporunda, temel senaryoya göre inşaat sektöründe tüm sınırlamaların 2020’nin üçüncü çeyreğinin sonunda kaldırılabileceği, bu durumda ekonomide toparlanmanın 2021’de başlayacağı ve 2021’de bitirilmesi planlanan 1,2 metrekarelik ticari emlak projelerinin 2022 yılına erteleneceği tahmin edildi. 

1.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi