Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

31 kişilik kabinede 3 kadın bakan

Rusya'da yeni kurulan hükümette 3 kadın bakan yer aldı. Mihail Mişustin'in başbakan olduğu 31 kişilik yeni kabinede görev yapacak kadın bakanlar Olga Lyubimova, Tatyana Golikova ve Viktoriya Abramçenko. Sosyal medyada, "Kabinenin üç sarışını" olarak yorumlanan isimler, bakanlar kurulunda kadınların sadece yüzde 10'luk payına denk düşüyor. 

2018 Mayısından bu yana hükümette sosyal politikalardan sorumlu başbakan yardımcılığı görevini yürüten Tatyana Golikova (ortada) yeni kabinede de yerini korudu. Daha önce sağlık bakanlığı ve sayıştay başkanlığı da yapan Golikova, Putin'in sosyal politikalarda en güvendiği isimlerden biri. 

Viktoriya Abramçenko (sağda) ise kabinede ilk kez yer alan bir isim. Daha önce ekonomik kalkınma bakan yardımcılığı görevinde bulunan Abramçenko, yeni kabinede ulaşım, telekomünikasyon ve ekonominin dijitalizasyonundan sorumlu başbakan yardımcılığı görevini yürütecek.

Olga Lyubimova ise yeni kültür bakanı oldu. 1980 doğumlu Lyubimova bundan önce kültür bakanlığının sinema dairesini yönetiyordu.

23.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi