Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rus çocukları "Önce vatan" dedi

Rusya'da ilkokul çağındaki çocuklar için öncelikli değer vatanseverlik. Rusya Toplumsal Konseyi'nin (Obşestvennaya Palata) Halkın Birliği Günü öncesinde yaptırdığı anketten çıkan sonuç bu yönde. Ankette çocuklara yedi cevap seçeneği sunularak öncelikli olanları sıralamaları istendi.  Buna göre "vatanseverlik" yüzde 56 ile en öncelikli değer olarak öne çıkarken, "insan severlik" ve "adalet" de üst sıralarda yer aldı (yüzde 53).

"Aileye ve vatana minnet" de yüzde 50'lik payla dördüncü sırada.

"Memurlara saygı" ve "kişisel haysiyet" gibi değerler ise çocukların dünyasında kendilerine yer bulmadı. "İnancın gerekliliği" ve "iyilik" ise sadece çocukların üçte birlik bölümü tarafından öncelikli değerler olarak görüldü.

Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesine konuşan psikologlar, yeni nesilde çocukların "devlete fazla odaklı" büyümesinin endişe verici olduğu yönünde görüş bildiriyor. Çocuk Psikiyarları ve Psikologları Birliği'nden Anatoli Severnıy, devletin gençlere yönelik aktif bir propaganda yürüttüğüne dikkat çekerek anketin kendisini şaşırtmadığını söyledi.

1.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi