Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Sberbank şimdi de şubelerinde kahve satacak: "İkram etseydiniz ya..."

Rusya'nın en büyük devlet bankası Sberbank, tekonolojik uygulamalardaki öncülüğü ile dikkati çekerken, şimdi de "müşteri memnuniyeti" görüntülü yeni bir kazanç kapısı aralıyor: Kısa süre önce McDonald’s ile "ortak şubeler" açma planını ilan eden Sberbank, şimdi de şubelerinde kahve satışına başlamaya hazırlanıyor.

Sberbank, 2020 yılından itibaren şubelerinde kahve satışına başlayacağını duyurdu. RIA ajansına konuşan üst düzey bir banka temsilcisi, uygulamanın öncelikle büyük şehirlerde başlayacağını ve orta vadede bütün şubelere yayılacağını söyledi. Banka şu aşamada çözüm ortağı olabilecek bir kahve zinciri arayışında.

Ajansa konuşan yetkili, birkaç zincirle görüşme aşamasında olduklarını, 2020 yılı başlarında bir formatta karar kılıp uygulamanın startını vereceklerini ifade ediyor. Yetkili, Moskova ve St. Petersburg'da bazı şubelerde uygulamanın test edilmekte olduğu bilgisini de paylaştı.

Son olarak banka yetkilisi, satacakları kahvenin fiyatının piyasada rekabet edebilecek seviyede olması için çaba harcadıklarını da sözlerine ilave ediyor.

Sosyal medyada Sberbank'ın özellikle para transferlerinden aldığı yüksek komisyonlardan yakınan bazı kullanıcılar ise Genel Müdür German Gref'i eleştirerek, "Müşterilerine çay kahve ikram etmek yerine kahve satıp oradan da para kazanmayı planlıyorlar. Sberbank dünyada vahşi kapitalizmin iyi bir örneği olmaya başladı" yorumu yaptılar.

16.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi