Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rus şirketlerde iyimser hava: Yarıdan fazlası ekonomik düzelme bekliyor

Rusya'da sıkı para politikalarını gevşetip para harcamaya başlayacağı, hükümetin kamu alımlarını arttıracağı ve kredi faizlerini düşüreceği yönündeki beklenti, iş dünyasında iyimserin artmasını beraberinde getirdi. İzvestiya gazetesinin ticari araç leasing şirketi Carcade'in araştırmasına dayandırdığı habere göre, ülkedeki küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin yüzde 53'ü ekonominin 2020'de düzeleceğine inanıyor.

Carcade'in araştırmasına katılan KOBİ sahiplerinin üçte birlik bölümü ise mevcut ekonomik durumun değişmeyeceği düşüncesinde. Öte yandan, her 5 iş insanının 1'i 2020'de kârının düşeceği endişesi taşıyor.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Carcade Genel Direktörü Oleg Zaglyadin, iş dünyasının sürekli kriz halinde olmaya alıştığı ve korkmaktan yorulduğu tespitini paylaşıyor.

Zaglyadin, iş insanlarının zor durumlardan çıkmayı öğrendiğini belirterek, bu düşüncesine otomobil satışlarının düştüğü bir ortamda leasing ile araç kiralayanların sayısının artmasını örnek gösteriyor. Araştırmaya göre, bu yıl KOBİlerin yarısı araç parkını genişletmek niyetinde.

Gazetenin görüşlerine başvurduğu Rus KOBİleri çatı örgütü Opora Rossii temsilcileri de iş insanlarının iyimserliğinin makul olduğu kanısında. Birlik yetkilileri, Rusya'da "natsproyekt", yani "ulusal proje" olarak adlandırılan KOBi destekleme projesinin, özellikle Moskova dışındaki bölgelerde işlerin düzelmesine katkıda bulunacağı görüşünü paylaşıyor.

16.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi