Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kremlin’den Türkiye’ye 'itidal' çağrısı: "Doğru orantılı olarak hareket etmeli"

Kremlin’den Türkiye’ye, eylemlerine Suriye’nin kuzeyindeki duruma doğru orantılı olarak yön verme ve siyasi çözümü engelleyebilecek adımlar atmama çağrısı yapıldı.
Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Kremlin’in Türkiye’yi, eylemlerine Suriye’nin kuzeyindeki duruma doğru orantılı olarak yön vermeye ve siyasi çözümü engelleyebilecek adımlar atmamaya çağırdığını duyurdu.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uşakov, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Sputnik'in aktardığına göre Uşakov, “En önemlisi Türkiye’nin duruma doğru orantılı olarak hareket etmesi ve eylemleriyle Suriye’deki siyasi çözüm sürecini engellememesi. Bizim için en önemlisi bu” diye konuştu.

Rusya’nın Suudi Arabistan yönetimi ile görüşmeleri hakkında bilgi veren Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın bu konuyu akşam yemeği sırasında ayrıntılı bir şekilde ele alacaklarını vurguladı.

Uşakov, “Şu anda (harekat) kısaca ele alındı. Fakat hala zamanımız var, Veliaht Prens ile akşam yemeğinde her şey daha detaylı bir şekilde ele alınacaktır” ifadelerini kullandı.

'Suriye’de yaşananların ülkenin toprak bütünlüğüyle uyumlu olup olmadığı’ yönündeki soruya ise Uşakov, “Tam olarak değil” yanıtını verdi. 

14.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi