Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da 2 bin dolarlık iPhone parasına 1 yıllık ev kirası ödenen şehirler

Rusya'da kısa süre içinde satışa çıkması beklenen yeni iPhone'lar yüksek fiyatlarıyla gündemden düşmüyor. Son olarak, emlak ilan servisi Avito'dan analistler, iPhone endeksini büyük şehirlerdeki konut masrafıyla kıyasladı. Rusya'da konut kiralarının, iPhone'dan kat be kat ucuz olduğu sonucuna varıldı. 

Servisin karşılaştırmasında, büyük bir Rus şehrinde yaşayan bir vatandaşın en pahalı yeni iPhone modeli olan 11 Pro Max 512 GB almak yerine, kaç aylığına daire kiralayabileceğine bakıldı.

Buna göre, Voronej'de yaşayan biri yeni iPhone'a vereceği para ile 12,2 aylığına daire kiralayabiliyor. İjevsk, Çelyabinsk ve Omsk gibi şehirlerde de bu süre 11,6 ile 12,1 ay arasında değişiyor.

Grozni, Krasnoyarsk, Mahaçkale, Perm, Tomsk ve Sarataov'da da iPhone almak yerine 9,5 ile 11,1 ay arası bir süre için daire kiralanabiliyor.

Ancak iş Moskova ve St. Petersburg'a gelince bu süre 3,6 ve 5,6 aya kadar düşüyor. 25 büyük Rus şehrinin ortalaması ise 8,3 ay.

11 Pro Max modelinin en yüksek hafızalı versiyonu ABD'de 1449 dolara satılırken, telefonun Rusyalı bir tüketiciye maliyeti 2 bin 53 dolar, yani 132 bin ruble.

19.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi