Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Rusya'da gelirlerdeki sert düşüş ve kredi borçları boşanmaları azalttı"

Rusya'da boşanan çiftlerin sayısı son dönemde düşüşe geçti. Resmi istatistik servisi Rosstat verilerine göre,, 2019'da evlenen her 1000 çifte karşılık 621 çift yollarını ayırdı. 2018'de bu sayı 705 idi.

İzvestiya gazetesinin haberine göre, boşanma oranının en yüksek olduğu bölgeler 889 ile Leningrad ve 878 ile Sahalin vilayetleri. Buna karşın listenin diğer ucunda evlenen 1000 çifte karşılık 147 boşanma ile Çeçenistan, 197 boşanma ile İnguşetya ve 251 boşanma ile Tuva var.

Verileri gazeteye değerlendiren sosyal politkalardan sorumlu bir hükümet yetkilisi, halkın reel gelirlerindeki düşüşün boşanmaların azalmasında etkili olmuş olabileceği yorumunu yaptı. Kadınları ve erkekleri "birbirlerine karşı tahammül göstermeye" iten faktörlerden biri de neredeyse hemen herkesin bankalara kredi borcu olması. Yetkiliye göre, bu denli zor ekonomik koşullar altında birlikte yaşamak "daha kârlı". 

Rusya'da 2017 verilerine göre, her 1000 kişilik nüfusa karşı 4,2 boşanma gerçekleşti. Aynı yıl Almanya'da bu oran 1,86, ABD'de 3,2 ve Avustralya'da 2 idi.

12.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi