Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

'Duyarsız' Gref Putin'i fena kızdırınca...

Rusya'da binerce kişiyi evsiz barksız bırakan sel felaketine ülkenin en büyük bankasının ilgisizliği ve duyarsızlığı Başkan Putin'i kızdırdı. Sberbank Başkanı German Gref son gelişme üzerine apar topar, sel felaketiyle boğuşan İrkutsk ilini ziyaret etti. Gref'in ziyareti, Putin'in Sberbank'ı eleştirmesinden sonra gerçekleşti. Putin, banka yönetimini selzedelerin kredi borçlarının ertelenmesi talebine duyarsız kalmakla suçlamıştı.

Putin, "Zor durumda kalmış insanların taleplerine kulak tıkamaları kötü bir şey. Böylesine yüksek gelire sahip bir banka için bu talepleri karşılamak iş değil" şeklinde konuşmuştu.

Ziyaret sonrası bankadan yapılan açıklamada Gref'n İrkutsk Valisi Sergey Levçenko ile görüştüğü ve bölgeye yardım sözü verdiği bilgisi yer aldı. Bankanın selden etkilenenlerin kredi borçlarını yeniden yapılandıracağı ve selzedelerin çocukları için Kırım ve Krasnodar gezileri organize edeceği belirtildi. 

Banka ayrıca İrkutsk'a bağlı Tulun'daki hastanede bir enfeksiyon bölümü kurulması için para yardımında bulunma sözü verdi.             

5.9.2019                          

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi