Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin’den "Ölü canlar" suçlaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa ziyaretinin ardından Finlandiya'da da Moskova'daki protestolarla ilgili sorulara muhatap oldu. Finlandiyalı gazeteciler, Putin'e "Avrupa Konseyi ile ilişkinizi düzeltmek istiyorsunuz. Ama bu sırada neden yurttaşlarınızın haklarını ve Avrupa Konseyi'nin koyduğu kuralları çiğniyorsunuz?" diye sordu.

Rusya'nın insan haklarına saygılı bir devlet olduğunu ve vatandaşlarının haklarının çiğnenmesinin söz konusu olmadığını belirten Putin, yetkili makamlardan izin alınarak düzenlenen mitinglerde herhangi bir problem yaşanmadığını söyledi. Putin ayrıca izinsiz gösterilerde güvenlik kuvvetlerinin orantılı güç kullandığını ekledi. 

Yasaları çiğneyen göstericilerin idari ve cezai sorumluluktan kaçamayacağını da ifade eden Rus lider, muhalefetin adaylarının seçimlere katılmasına izin verilmemesi hususunda ünlü Rus yazar Gogol'ün romanına atıfta bulundu. Muhalefetin hazırladığı dilekçe listelerinin "ölü canlarla" dolu olduğunu belirten Putin, "Muhalefeti yaptığı basit bir hata değil, sahtecilik" dedi. 

Rusya'nın Avrupa Konseyi'ne girmek için "can atmadığını" da ekleyen Putin, "Bizi orada görmek istemiyorlarsa biz buna da hazırız. Ama o zaman hakları için bu kadar titizlendiğiniz insanlar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuramaz" diyerek tepki gösterdi. 

23.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi