Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da tek paylaşım 15 bin dolar!

Rusya'da da popüler blogger'lar ve sosyal medya fenomenleri dudak uçuklatan gelirler elde ediyor. Şirktlerin blogger'lara harcadıkları reklam bütçeleri ciddi boyutlara ulaştı.  Kommersant gazetesinin Epicstars servisinin araştırmasına dayandırdığı haberde, kanaat önderlerine yapılan reklam ödemelerinin bu yıl 10 milyar ruble (yaklaşık 154 milyon dolar) seviyesine ulaşmasının beklendiği kaydedildi. 

2018'de bu miktar 5 milyar ruble, yani 77 milyon dolar civarında idi. Rusya'nın dünyada kanaat önderlerine ödenen reklam paraları piyasasındaki payının yüzde 1 ile 1,5 arasında olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan, Rusya İletişim Ajansları Birliği verileri, Rusya'da 2018 yılında internet reklamlarının hacminin 203 milyar ruble seviyesinde olduğunu gösteriyor. Bir başka deyişle, bloggerların internet reklam pastasındaki payı yüzde 3'ün altında.

Daha önce, Forbes dergisi, Rusyalı bir blogger'ın tek bir gönderisinin 1 milyon ruble (yaklaşık 15 bin dolar) reklam alabildiğini yazmıştı.

Instagram ve benzeri hesaplar üzerinden en çok kazanan Rusyalı blogger'ların başında 1 milyon dolarlık gelirle Kseniya Sobçak geliyor. Ünlü gezi programı Oryol i Reşka'nın sunucularından Nastya İvleyeva da 900 bin dolarlık gelirle ikinci sırada.

Youtube üzerinden yayın yapan ünlü video blogger'ı Yuri Dud'un geliri ise 1,4 milyon dolar.

7.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi