Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da "sonbahar havası" turizmcilere yaradı, tur satışları ikiye katlandı

Rusya’da temmuz ayında sonbaharı aratmayan hava sıcaklıkları, Türkiye başta olmak üzere yurt dışındaki tatil turlarına olan talebi artırdı. Kommersant gazetesinin haberine göre, tur operatörleri ve acenteler, Temmuzun ilk iki ayında yurt dışı tur satışlarının arttığını, satışların yüzde 50’sinden fazlasının Türkiye turlarına olduğunu belirtti.

OnlinTur.ru yetkilisi İgor Blinov, tur paketi satışlarının önceki iki yılın temmuz aylarının ortalamasına göre yaklaşık iki kat arttığı bilgisini verdi.

En fazla tur satışının Türkiye, İspanya ve Yunanistan’a yapıldığını belirten turizmci, “Bunun en önemli nedeni havanın serin olması. Birçok kişi planlamamasına rağmen denize tatil gidiyor” dedi.

Level.travel sitesinde de Türkiye’ye tur satışları geçen yılın aynı dönemine yüzde 98 arttı. Bu oran İspanya turlarında yüzde 108, Yunanistan turlarında yüzde 57, Tunus turlarında yüzde 85 olarak kaydedildi.

Tez Tour ise Temmuzun ilk iki haftasında toplam tur paketi satışlarının  geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 arttığını açıkladı.

20.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi